CO JE TO BĚH PRO KUŘE?

Běh pro kuře je charitativním zážitkovým během pro celou rodinu na podporu sbírky Pomozte dětem, která pomáhá dětem na celém území České republiky již 20 let. Maskotem je žluté kuře s červenobílým kruhem, které jste již možná potkali. Trasu si můžete proběhnout nebo také projít a užít si tak noční atmosféru v parku. Nemusíte se bát, že by byla na trase úplná tma. Kromě Měsíce nad hlavou Vám na cestu budeme průběžně svítit při probíhání čtyřmi speciálními zónami. Těšit se tak můžete na hororovou, pěnovou, světelnou nebo barevnou zónu. Na běh se budete moci zkrášlit zakoupením upomínkových předmětů s tématikou Kuřete, ale třeba i barev nebo svítících tyčinek apod. Nezáleží na tom, jak jste velcí, zda běháte s větrem o závod nebo sotva jdete jako šnek, zda jste bílý nebo žlutí, Čech nebo cizinec. Zde je důležité ukázat, že máte srdce pomáhat a zůčastníte se s celou rodinou, přáteli a kolegy z práce pro dobrou věc. A pokud nikoho nemáte, přijďte klidně samotní, zde si jistě najdete spoustu nových přátel. Budete se bavit, tančit, radovat, smát se a dokonce i Kuře Vás bude čekat na trati! Tak nabijte baterky do foťáků a kamer a doražte podpořit dobrou věc se všemi, koho znáte!

KDY

Začátek akce je ve 16:00 hodin.
Dětský běh začíná v 17:00 hodin.
Rozcvička před hlavním večerním během začíná ve 20:30 před pódiem.
Hlavní večerní běh začíná po 21:00 (po setmění) - běžci se seřadí u startovní brány.
 • Akce probíhá na Pražském Vypichu, přímo před oborou Hvězda.
 • Hlavní běh povede v oboře Hvězda, výběh je od hlavní vstupní brány od Vypichu.

KDE

Akce probíhá na Pražském Vypichu, přímo před oborou Hvězda. Hlavní běh povede v oboře Hvězda, výběh je od hlavní vstupní brány od Vypichu.
KDE
 • Akce probíhá na Pražském Vypichu, přímo před oborou Hvězda.
 • Hlavní běh povede v oboře Hvězda, výběh je od hlavní vstupní brány od Vypichu.

CO NA AKCI BUDE?

Na akci se můžete těšit na doprovodný program, koncerty, akční vystoupení, rozvičku, a další ....

JAK SE PŘIPRAVIT A CO SI OBLÉKNOUT?

V rámci celodenního programu na vás čeká spousty zábavy. Čekají Vás běžecké soutěže, Gladiátor race a různé atrakce. Doporučujeme tedy přijít ve sportovním a pohodlném oblečení, případně si s sebou vzít i něco na převlečení. Co je důležité si nezapomenout je dobrá nálada.

KAM S DĚTMI? MOHOU BĚŽET TAKÉ?

Jistě! Děti milujeme a budeme rádi, když se zůčastní i hlavního večerního běhu od 21:00 hodin. Žádný věkový limit nemáme. Děti musí mít akorát dospělý doprovod. Trasu můžete s dětmi proběhnout nebo i projít nebo dokonce projet s kočárkem. Běh pro kuře je pro všechny věkové kategorie a dokonce je i přátelský ke psům.
 • Akce probíhá na Pražském Vypichu, přímo před oborou Hvězda.
 • Hlavní běh povede v oboře Hvězda, výběh je od hlavní vstupní brány od Vypichu.

MOHU BÝT JENOM DIVÁKEM?

Pokud se nechcete zůčastnit hlavního večerního běhu pro kuře, čímž podpoříte sbírku Pomozte dětem, můžete rovněž přihlížet u startovní brány, v cíli nebo kdekoliv podél trasy. Fandit můžete svým přátelům, rodině nebo kuřeti.
KDE
 • Akce probíhá na Pražském Vypichu, přímo před oborou Hvězda.
 • Hlavní běh povede v oboře Hvězda, výběh je od hlavní vstupní brány od Vypichu.

CO KDYŽ SE NEBUDU MOCI ZŮČASTNIT, VRÁTÍTE MI PENÍZE?

To by byla velká škoda, pokud ale nebude zbytí, svoje startovné můžete komukoliv věnovat nebo prodat. Startovné vrátit nemůžeme, ale i kdybyste startovné nikomu neudali, i tak nemusíte zoufat. Jeho zakoupením jste přispěli na projekt Pomozte dětem.

BEZPEČNOST A PRVNÍ POMOC

Každý účastník Běhu pro kuře nebo návštěvník doprovodného programu bere veškerá rizika s tím spojená na sebe. Každá osoba na této události nese svojí vlastní zodpovědnost. V prostorách akce se budou pohybovat speciálně vyškolení zdravotníci a k dispozici na místě bude také doktor, kteří Vám pomohou kdykoliv to budete potřebovat. Pakliže byste viděli někde před během, během běhu či po běhu nějakou jinou osobu, která potřebuje první pomoc a zdravotníci nebyli na blízku, můžete je přivolat rychle oslovením kteréhokoliv z dobrovolníků či pořadatelů akce. Věříme však, že jejich služby nebude nikdo potřebovat a každý bude maximálně obezřetný. Na akci se budou pohybovat příslušníci Městské policie, Policie ČR, Hasiči a security.
 • Metro A:
  Vystoupíte na konečné stanici Nemocnice Motol a pak cca 20 min pěšky nebo 2 zastávky autobusem do zastávky Vypich.
  Vystoupíte na stanici Petřiny a pak cca 10 min pěšky.
 • Tramvaj a autobus:
  Zastávka Vypich (tramvaje číslo 25, 32, 35 a 97 nebo autobusy číslo 149, 180, 191,902 a 910).
 • Autem:
  Parkoviště P+R (mapa zde https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/aktualni-doprava/parkoviste/)- nejbližší P+R se nachází na Zličíně nebo na Kotlářkce, ulice Ny vypichu a případně další okolní ulice.
 • Není vyhrazeno speciální parkoviště pro návštěvníky Běhu pro kuře.
 • Radost z podpoření dobré věci Vaší účastí
 • Vstup na doprovodný program pro Vás i rodinu zdarma
 • Závodní číslo s Kuřetem
 • Nezapomenutelná vzpomínka
 • Pamětní medaile
 • Drobné dárky od našich partnerů
 • Jistě, že nikoliv. Charitativní Běh pro kuře je událostí pro celou rodinu, kdy se máte především s celou rodinou pobavit a užít si nezapomenutelný den. Celou trasu můžete proběhnout nebo projít. A pokud nemáte nohy nebo Vám nohy již dosloužili, můžete celou trasu projet třeba na svém elektrickém vozíčku nebo projít s kamarádem, který Vás bude tlačit a trasou Vás provede.
 • Na akci bude dostatek mobilních toalet pro všechny účastníky Běhu pro kuře a diváky.

DESATERO PRAVIDEL SKVĚLÉHO ÚČASTNÍKA

Pravidla je nutné dodržovat pro zachování maximálního pohodlí a bezpečnosti všech zůčastněných osob, proto Vám předem děkujeme, že se jimi řídíte.

1) Následuji pokyny organizátora, popřípadě dobrovolníka
2) Chovám se ohleduplně k ostatním běžcům či přihlížejícím návštěvníkům
3) Všechny fotky a videa, která jsem během akce pořídil a sdílel, mohou organizátoři použít za účelem propagace Běhu pro Kuře
4) Jsem srozumněn, že jakmile jednou uhradím startovné, tato částka je nevratná, rád podpořím tento projekt na pomoc dětem
5) Jsem šťastný, směji se, bavím se, potkávám nové přátele, užívám si atmosféru Běhu pro Kuře
6) Dbám, aby všechny odpadky, které vyprodukuji, skončili v koši
7) Na toaletách udržuji čistotu a pořádek, neboť vím, že slouží všem
8) Podporuji Běh pro kuře svojí účastí od začátku až do konce
9) Nerad běžím sám a proto pozvu svoji rodinu a všechny své přátele, aby běželi semnou
10) Pravidelně doplňuji svůj pitný režim
TOP