Luxusní vířivky Spahouse.cz jsou hlavním partnerem Běhu pro Kuře!

Běhání je celosvětový trend, který získává stále více a více na oblibě. Velká většina běžců se soustředí převážně na techniku běhu, tempo, obuv, měření rychlosti, vzdálenosti či tepovou frekvenci. Menší část běžců se pak soustředí na regeneraci, která by v tréninku měla mít své neodmyslitelné místo a mělo by se jí dostávat skoro stejné pozornosti, jako tréninku samotnému.

Vířivka a její vliv na regeneraci

Kromě protahování a nejrůznějších doplňků stravy můžeme do regenerace zapojit více relaxační činnost, jako je například vířivka. Nejenže si ve vířivce výborně odpočinete, ale má také prokázaný vliv na regeneraci pohybového aparátu, a to především svalstva samotného.

Horká voda, kterou lze ve vířivce vyhřát až na 40 °C prohřeje a uvolní svalová vlákna, která jsou pak namasírována buď hydromasážní (proud vody) nebo vzduchovou masáží (perličková masáž). Při stlačení svalu proudem, dochází ke stimulaci svalové partie a následnému lepšímu prokrvení, což výrazně urychluje proces regenerace.

 

Víc, než počet trysek je důležité jejich správné rozmístění, tak aby masáž byla komplexní a zasáhla nejproblematičtější partie, jako je krční páteř, bederní páteř, hamstrigny či lýtkové svaly. Ideální je vířivka pro více osob, kde si každý může najít místo které mu nejvíce vyhovuje ať už z masážního či komfortního hlediska.

Dalším důležitým aspektem je typ trysek a jejich funkčnost. Trysky mohou být rotační či přímé a mohou mít nejrůznější průměry. Flexibilita trysek ve vířivce zaručuje lepší masážní i regenerační efekt, jelikož jsou svaly masírované pod různým tlakem a z více úhlů. Pro správný efekt doporučujeme vířivku používat alespoň dvakrát týdně.

Švédské vířivky IQue®

IQue Sweden je zárukou kvalitní venkovní vířivky, tak jedinečné masáže. Jako jediná firma přináší celou řadu technologických i masážních výhod, mezi které patří například patentovaná, akupunkturní masáž chodidel AcuFlex či nastavitelný systém trysek JetFlex.

Vířivky IQue si můžete prohlédnout či přímo vyzkoušet na pražské či brněnské pobočce.

Více na: WWW.SPAHOUSE.CZ

 

 

Translate »